image

Trio Gaudium

Jeho členy jsou Gabriela Barillová (housle/violin), Adam Klánský (violoncello) a Anna Knoulichová (klavír).

event 26. 3. 2024 schedule 19:00 location_on Ottendorferova knihovna

Jedná se o mladé umělce, kteří již prokázali svůj talent například vítězstvím v prestižní soutěži Nadace Bohuslava Martinů (2023).

Gabriela Barillová

housle/violin

začala hrát na housle ve svých pěti letech v ZUŠ Lounských u Lady Bendové. Její účast na soutěžích odstartoval úspěch školního orchestru. Od té doby obdržela velké množství cen soutěží MŠMT v sólové a komorní hře, jako např. 1. cenu v ústředním kole se smyčcovým kvartetem (2013), 2. cenu v ústředním kole v sólové hře (2014) nebo 1. cenu v ústředním kole se smyčcovým kvartetem (2016). V roce 2017 obdržela 3. cenu na soutěži konzervatoří.


Získala také řadu ocenění na mezinárodních soutěžích, jako např. 1. cenu a cenu za nejlepší provedení skladby Bohuslava Martinů v sólové hře na Mezinárodní houslové soutěži Mistra Josefa Muziky v Nové Pace (2014), 2. cenu na VII. ročníku Mezinárodní houslové soutěži k poctě Mistra Váši Příhody (2018) a 2. cenu a cenu za nejlepší provedení povinné skladby na VIII. ročníku Mezinárodní houslové soutěži k poctě Mistra Váši Příhody (2019). Nyní je členkou komorního souboru Gaudium Trio, který získal na soutěži Nadace Bohuslava Martinů cenu absolutního vítěze (2022).


Od roku 2016 studovala na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Radima Kresty a prof. Dany Vlachové. Své studium zakončila sólovým vystoupením v doprovodu Filharmonie Hradec Králové. V současné době studuje na pražské HAMU pod vedením prof. Leoše Čepického.


Adam Klánský

Na violoncello začal hrát v pěti letech. Od roku 2016 studoval u prof. M. Kaňky a v současné době je posluchačem 5. ročníku Pražské konzervatoře, kde studuje ve třídě prof. P. Nouzovského.

Již v šesti letech získal 2. cenu v soutěži Prague Junior Note a od té doby se stal laureátem mnoha národních i mezinárodních soutěží.

Je několikanásobným vítězem celostátního kola soutěže MŠMT, absolutním vítězem soutěže Jana Vychytila (2015), soutěže Bohuslava Martinů v Poličce (2014) a soutěže konzervatoří (2017). Mezi nejcennější mezinárodní úspěchy patří laureátství v Heranově soutěži v Ústí nad Orlicí (2009 a 2013), 1. cena v soutěži Concours Flame v Paříži (2013), 2. cena z rakouského Liezenu, 3. cena ze soutěže Davida Poppera v maďarské Várpalotě (2013) a 2. cena v soutěži Antonia Janigra v chorvatské Poreči (2012).

Je také několikanásobným vítězem soutěže Talents for Europe v Dolnom Kubíně. Dosavadním nejcennějším úspěchem je 1. cena na soutěži J. J. F. Dotzauera v Drážďanech (2019) a 1. cena z mezinárodní soutěže Gustava Mahlera v Jihlavě (2020). Jako sólista již vystoupil s předními českými orchestry - s PKF Prague Filharmonia či s Filharmonií Hradec Králové Aktivně se účastní mistrovských kurzů u významných světových violoncellistů, například u S. Isserlise, R. Latzka, či O. Canettiho.


Anna Knoulichová

se začala věnovat hře na klavír v šesti letech na ZUŠ Havlíčkova v Pardubicích ve třídě Inny Tolmačové. Od osmi let se pravidelně účastnila celostátních i mezinárodních soutěží, kde získávala přední ocenění - Prague Junior Note (2. cena), Amadeus (2. cena), Mládí a Bohuslav Martinů (1. cena), Virtuosi per musica di pianoforte (2. cena) a Music Seasons in Copenhagen (2. cena). Věnovala se také komorní hře, spolu s triem dvakrát zvítězila v celostátním kole soutěže ZUŠ. V roce 2016 nastoupila na Pražskou konzervatoř do třídy Veroniky Böhmové, od třetího ročníku studuje pod vedením Evy Boguniové a Martina Kasíka. Během studia na konzervatoři se zúčastnila několika soutěží - Broumovská klávesa (3. cena), Brněnská klavírní soutěž (1. cena) a stala se laureátem Mladého klavíru Pražské konzervatoře. V roce 2021 se umístila na druhém místě na soutěži Gustav Mahler Prize Piano Soutěž. Absolvovala mistrovské kurzy u A. Kouyoumdjiana či I. Kahánka, největším úspěchem byla účast na klavírních kurzech pořádaných Académie musicale de Villecroze ve Francii, které vedl Louis Lortie.

toll 150 Kč
pro členy KPH
toll 250 Kč
plná cena