image

Jeseníky - království horské divočiny

Dokumentární

2022

51 min

Režie: Marián Polák

Po skončení filmu následuje beseda s režisérem Mariánem Polákem

Přírodopisný dokumentární film, který vypráví příběh fascinujícího koloběhu života jedinečné horské přírody Jeseníků. Od divočících řek a potoků, přes rozsáhlé lesy, rozervané skály, houpavá rašeliniště až po nehostinné alpínské bezlesí. Tam všude potkáme unikátní rostliny a zvířata, přizpůsobená drsnému prostředí hor.(ČSFD.cz)

Více o filmu

“Podobný dokument tady dlouhá léta chyběl. Zvláště v dnešní době je velmi důležité naši přírodu správně popularizovat. Věřím, že i tento film k tomu přispěje. Vzdělaný návštěvník s ohleduplným chováním je velkým spojencem a pomocníkem v moderní ochraně přírody. ” říká vedoucí Správy CHKO Jeseníky a jeden z tvůrců filmu Petr Šaj.

Filmový štáb pracoval pod vedením režiséra, kameramana a producenta Mariána Poláka, mimo jiné režiséra filmu Planeta Česko. Štáb samotný byl tvořen zejména místními filmaři a velkými milovníky Jeseníků, kteří tráví v terénu během roku spoustu času. To umožnilo zachytit vzácné okamžiky z proměn nálad krajiny a skrytého chování zvířat. Řadu zvířat možná běžní návštěvníci hor ani nikdy neviděli. 

“Díky hlubokým znalostem jesenické přírody místních spolupracovníků, jejich velkému nasazení i skvělým filmařským schopnostem se zrodil film, který doslova voní divočinou a divákům slibuje silný zážitek. Myslím, že takto zblízka ještě jesenickou přírodu neviděli.” uzavírá režisér Marián Polák, svitavský rodák.

Po skončení projekce bude následovat beseda s režisérem Mariánem Polákem a jeho hostem a ve foyeru kina si budete moci prohlédnout výstavu fotek z natáčení filmu.


VŠECHNY PROJEKCE

Jeseníky - království horské divočiny

české znění
event 5. 1. 2023 schedule 19:30 location_on Kino Vesmír

Jeseníky - království horské divočiny

české znění
event 18. 4. 2023 schedule 19:30 location_on Kino Vesmír