image

JOLLY JOKER and the Plastic Beatles of the Universe + LEIER

koncert

event 22. 12. 2023 schedule 20:30 location_on Klub Tyjátr

JOLLY JOKER and the Plastic Beatles of the Universe

je legendární hudební formace, která jednoznačně patřila mezi největší klubové koncertní atrakce 90. let a i v současné době úspěšně působí na tuzemské hudební scéně a stále má publiku co nabídnout. Kapelu od počátku jejího vzniku tvoří trojice muzikantů, která disponuje neutuchajícím množstvím energie, entuziasmem a hudební vynalézavostí. Frontman a zakládající člen Petr Kumandžas (od roku 1988 člen nejvýznamnější kultovní kapely 70. a 80. let Plastic People of The Universe), je osobitým vokálem, využívajícím techniku, která umožňuje vrstvení a střídáním různých hlasových poloh. Rozmanité je i žánrové rozpětí kapely. Muzikanti zde trefně kloubí vlivy etna, funky, reggae, hip hopu, popu, metalu a hard core.

LEIER

je metalová kapela z Moravské Třebové, která kombinuje různé styly a žánry, od tvrdého hardcore po blues rock. Kapela vznikla v září 2021, kdy se připojil kytarista Roman Kalhaus, ale její kořeny sahají dál do minulosti. Michal Štrajt (basa), Jirka Leier (zpěv) a Tomáš Kolkop (bicí) spolu hráli už dříve v jiných projektech a měli společnou vizi vytvořit něco nového. Každý z nich má svou vlastní hudební inspiraci, což se odráží v jejich tvorbě.

V současné době je kapela po vydání svého prvního EP V pasti, které obsahuje pět skladeb plných energie a emocí. EP je dostupné na streamovacích službách jako Spotify, YT music, Deezer atd. LEIER je kapela, kterou byste si neměli nechat ujít, pokud máte rádi metal s osobitým zvukem a nápaditostí.


https://www.youtube.com/watch?v=gUQejm_VfsU

https://www.facebook.com/100063594672740/videos/2048343115225461

https://www.youtube.com/watch?v=4Pyvb10GDf4

https://www.youtube.com/playlist...Vstupné:

180,- předprodej (recepce Fabrika Svitavy, klub Tyjátr, SMSticket)

230,- na místě

toll 230 Kč

Vstupenky zakoupíte v síti smsticket a na recepci Fabriky