image

XIII. století: Amulet tour + Výsměch (Polička)

Koncert jihlavské gothic rockové legendy

event 13. 10. 2023 schedule 20:00 location_on Klub Tyjátr

Výsměch? (Polička)

Naše kapela Výsměch? z Poličky patří mezi stálá jména české dark scény. Hudební kořeny sahají až do roku 1996. Od té doby došlo k mnohým změnám v sestavě, včetně obohacení o zpěvačku, jež se stala zdrojem nové energie. Naše poslední album vyšlo u vydavatelství Cecek Rekords na podzim roku 2015. Titulní skladba Thorns byla zařazena na prestižní zahraniční kompilaci "33 GOTH BANDS YOU SHOULD KNOW part II". Ta vyšla u vydavatelství Gothic Music Records.

Novou krev do žil naší tvorby přinesly společné kocerty s legendami jako Clan of Xymox, XIII. století či The Last Days of Jesus.

JOYEW – baskytara, temné jódlování (zatím nepoužito)

y END a – kytara, zpěv

P and A – synťáky, zpěv

KOCOUR – bicí, mňauká živě!

www.vysmech.com

www.facebook.com/vysmech

 

XIII. století (Jihlava)

Petr Štěpán - zpěv a kytara

Zpěvák, hudebník, skladatel a textař v jedné osobě (1962). Vůdčí osobnost gothic rockové skupiny XIII. století. Tento filosof temnoty a renesanční postava nového věku, kráčí v životě mnoha cestami.

Je autorem Knihy Nosferatu a Zpovědnice. Píše básně, prózu a povídky. K jeho aktivitám patří zájem o výtvarné umění, divadlo a kinematografii. Prostřednictvím své tvorby se vyjadřuje na širokém poli témat sahajícím od gotického romantismu až po dějinné události a rozpory dnešního světa. Společně se svým bratrem založil v osmdesátých letech punkovou skupinu HNF - Hrdinové nové fronty (1985 – 1988). Mimo XIII. století se věnuje též vedlejším hudebním projektům.

Pro Horácké divadlo složil scénickou hudbu ke třem inscenacím Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského a v režii Karla Kříže (Jindřich V., Kupec benátský, Komedie omylů).

 

Pavel Štěpán - bicí

Patří k zakládajícím členům původní sestavy XIII. století. Se svým bratrem založil v osmdesátých letech punkovou skupinu Hrdinové nové fronty. Od roku 2014 je členem jihlavského divadelního sdružení De Facto Mimo. V současnosti účinkuje v inscenacích Žijí mezi námi a Třetí světová láska, které se hrají v divadle DIOD Jihlava.

 

Andrea Kožená - klávesy

V sestavě XIII. století působí od roku 2022.

 

Miroslav Palda Paleček - baskytara, zpěv

 

www.xiiistoleti.com

FB: https://bit.ly/3LZ6D0X

 

Vstupenky zakoupíte v síti SMSticket a v recepci KC Fabrika Svitavy

Zakoupené vstupenky z původního termínu konání akce (15. 10. 2022) zůstávají v platnosti.

toll 350 Kč
v předprodeji
toll 400 Kč
na místě

Vstupenky zakoupíte v síti smsticket a na recepci Fabriky